(099) 24-01-223

Чи можна встановити телевізор над каміном? Плюси та мінуси.

Чи можна встановити телевізор над каміном? Плюси та мінуси.
Як ви вважаєте, що в сучасних інтер'єрах віталень служить центральним елементом, навколо якого дизайнер має м'які меблі? Звичайно телевізор! Або камін? А може ви вже розмістили і камін, і телевізор в одному приміщенні, або зараз роздумуєте над тим, як це правильно зробити? У сьогоднішній статті пропонуємо розібратися з головним питанням: чи можна вішати телевізор над каміном? Скажемо відразу, що з практичної точки зору буде більше пунктів проти такої ідеї, ніж за.

Мінуси розміщення телевізора над каміном в інтер'єрі.

1. Перегрів телевізора.

Температурною межею для багатьох сучасних телевізорів є 45°. Якщо ви вже точно вирішили, що розташуйте ваш телевізор саме над каміном, і в той же час хочете, щоб телевізор прослужив вам довго, то контролюйте температуру поруч з екраном, розмістивши там градусник. Камінна полку, в ширину не менше 40 см, здатна перешкоджати нагріванню вашого телевізора, створюючи перешкоду на шляху потоку гарячого повітря. А також, намагайтеся одночасно не використовувати обидва прилади, особливо якщо камін у вашому деревяному будинку.

2. Осад продуктів горіння на ТБ.

У процесі горіння дров в каміні частинки попелу разом з димом піднімаються, і осідають на екрані телевізора, а також можуть проникати всередину, і покривати його деталі рівним шаром сажі. Екран необхідно регулярно очищати, інакше незабаром він стане каламутним. З метою профілактики непогано завчасно передбачити витяжку високої потужності.

3. Якість видимості зображення.

Помістивши телевізор над каміном, ви тим самим обираєте незручний кут огляду для очей. Навіть в моделях - флагмани телевізорів LCD або LED дуже обмежений кут огляду. Щоб вирішити цю проблему, потрібно повісити телевізор на спеціальний кронштейн, за допомогою якого його можна без праці повернути. Або ж придбати OLED - телевізор, останню розробку виробників ТВ - техніки. Завдяки особливій технології, кут огляду такого телевізора практично не обмежується. Незважаючи на висоту розміщення вашої ТВ - панелі, відмінна картинка вам гарантована.

4. Проводка.

Повісивши ТВ - панель над каміном, виникає необхідність приховати або декорувати дроти. Якщо фасад каміна вже облицьований, можуть виникнути труднощі.

5. Незручність для вашої шиї.

Розмістивши телевізор над каміном, ви ризикуєте доставити серйозні незручності власній шиї. Середньо статистична камінна топка висотою часом досягає до 130 см від підлоги, а значить телевізор ви зможете повісити не нижче, ніж на рівні 170 см. І, відповідно, щоб його дивитися сидячи на дивані, голову доведеться закидати. Це викличе абсолютно непотрібне навантаження на шийні хребці. Як наслідок - болі в шиї. Щоб уникнути цієї неприємності, і забезпечити собі комфорт, відстань від телевізора до м'яких меблів має бути не менше 180 см. Або ж розмістіть ТВ на рівні очей на інший, вільної стіні. У сучасних інтер'єрах асиметрія цілком успішно вписується в дизайн.

6. Інтер'єр.

Якщо ви є прихильником класичного архітектурного стилю, вас зачаровують старовинні інтер'єри, то камін у вашій вітальні буде як не можна до речі, а от телевізор на загальному огляді може викликати дисонанс. У такому випадку існує чудове рішення - приховати телевізор, наприклад, за допомогою декоративних панелей, або в шафі, або ж обрамити його позолоченій рамою, що імітує картину. А якщо у вашому будинку немає нестачі в квадратних метрах - можна і зовсім розмістити камін і телевізор в різних кімнатах. У камінної вітальні ви зможете абстрагуватися від турбот зовнішнього світу, а в вітальні з телевізором всією сім'єю насолодиться улюбленим фільмом.


Телевізор над каміном - плюси.

1. Ергономічність - якщо основні елементи кімнати розміщені на одній стіні, то буде логічно всі меблі розставити навколо них. Відпадає необхідність ділити вітальню на кілька зон. Зручний прийом для невеликих приміщень. Також залишається багато вільного місця на незадіяних стінах, яке можна використовувати для демонстрації сімейних фотографій або шедеврів образотворчого мистецтва, розміщення на них книжкових полиць або інших місць для зберігання

2. Існує кілька видів камінів, які ніяк не вплинуть на телевізор, розміщений над ними, а також підійдуть не тільки для будинків, а й для квартир. Це електро або біокаміни. Економічні, прості в догляді, несуть швидше декоративну, ніж повноцінно опалювальну функцію, дозволять насолоджуватися видом полум'я і в той же час, не зіпсують ваш телевізор. У сучасних виробників представлений величезний вибір таких камінів - найрізноманітніших розмірів і форм, колірних рішень і цінової політики.

А у випадку з дров'яним каміном, телевізор можна замінити на рулонний екран і проектор. Екран закріплюється на стелі у камінній стіні, і в разі потреби розгортається, а проектор слід розташувати навпроти. Відстань проектора від екрану безпосередньо залежить від розміру екрана. Ідея з проектором - відмінний вихід з положення для власників повноцінних дров'яних камінів. До речі, якщо у вас гладка, однотонна і світла камінна стіна, можна обійтися і без екрану. При виборі такого пристрою уточніть нюанси у продавця.


Отже, ознайомившись з усіма наведеними вище доводами, вам слід зробити обдуманий вибір, чи розміщувати телевізор над каміном, або ж краще підшукати йому більш підходяще місце, а біля каміна насолоджуватися прочитанням цікавої книги, ні на що не відволікаючись. Як завжди, останнє слово залишається за вами.

Останні публікації