(099) 24-01-223

Як правильно та швидко можна розпалити камін

Як правильно та швидко можна розпалити камін
Без певних навичок і знань розпалити камін легко лише на перший погляд. У сьогоднішній статті пропонуємо детальніше розглянути всі нюанси цього процесу, щоб досконало оволодіти мистецтвом швидкого розпалювання каміна. З чого слід почати розпал каміну Звичайно ж перед розпалюванням необхідно перевірити, в робочому чи стані знаходиться ваш вогнище.
  • Перше, що потрібно зробити - упевнитися в наявності тяги в димоході. Чим загрожує забитий димохід? Кімната наповниться димом. Чому найчастіше таке відбувається? Каміном давно не користувалися. Попаданню диму в трубу перешкоджає «повітряна пробка». Щоб від неї позбутися, необхідно покласти запалену папір в прочищувальна отвір. Почувши гудіння, ви зрозумієте, що холодне повітря залишає димохід. Настала черга перевірки тяги. Відкрили заслінку, підпалили і загасили шматок паперу, піднесли її до топки. Якщо дим кинувся в камін - все готово до розпалювання, якщо немає - прийшов час порочістіть трубу.
  • Дрова - для підтримки вогнища в робочому стані на довгі роки важливо навчитися правильно вибирати паливо. Найкращими для розпалювання видами дерев вважаються вільха, дуб і бук. Це тверді породи, в яких майже немає смоли, що гарантує рівномірне згоряння і відсутність диму. А ось плодові і хвойні дерева, через велику концентрацію в них смол і масел, як основне паливо використовувати не варто. Рекомендується додавати кілька колод в закладку - це допоможе дров швидше розгорітися, і наповнить приміщення чудовим ароматом.
  • Рівень вологості дров - важливий фактор, що впливає на швидкість розпалювання каміна. Для його визначення можна купити спеціальне пристосування - вологомір. Допустимий межа вологості для деревного палива - до 25%. Між заготовлением дров і їх використанням повинно пройти мінімум шість місяців.
  • Правила зберігання дров: щоб до опалювального сезону деревина встигла висохнути, робіть її закупівлю заздалегідь. Ідеальні умови для цього - настил у дворі. Дрова захищені від снігу і дощу навісом, але в той же час до них є доступ сонячних променів і вітру. Фахівці рекомендують обладнати невеликий дровник в кімнаті з каміном. Це один із секретів «як швидко розпалити камін» - дрова кімнатної температури швидко розгоряться.
  • А якого розміру повинні бути дрова? - запитаєте ви. На це питання однозначної відповіді просто не існує. Є певна пропорція, якої слід дотримуватися. Довжина поліна не повинна перевищувати ¾ ширини камінної топки, а діаметр - 10 см.

Як розпалити камін

Підготовчий матеріал ми з вами засвоїли, саме час приступити до теорії камінного розпалювання.

  • Не забирайте всю золу з каміна - її тонкий шар на дні здатний поліпшити теплоізоляцію.
  • Класична дров'яна закладка - першими укладаєте тріски, гілочки, шматки газет, так як вони швидко займаються. А над цим шаром, з полін зводите пірамідку. Споруджувати її нещільно - дозвольте повітрю спокійно циркулювати.
  • Дзеркальна укладання схожа на споруду дерев'яного колодязя. Варто почати з найбільших колод, і кожний наступний ярус укладати перпендикулярно нижньому. Завершіть свою конструкцію трісками і папером, для миттєвого займання. Рух вогню зверху вниз продовжить час горіння закладки.
  • Для підпалу дров зручно використовувати спеціальні камінні сірники або згорнуту в рулон папір.
  • Щоб вщухає вогонь спалахнув з новою силою - поворушити вугілля кочергою.

Не забувайте дотримуватися міри пожежної безпеки. Камін з відкритою топкою категорично не рекомендується залишати без нагляду. Вилетіли з нього іскри можуть стати причиною пожежі, потрапивши на килим або оббивку меблів.
Інтенсивність горіння допоможе відрегулювати зольниковая дверцята. Якщо у вашій топці жовте полум'я, чути тихе потріскування полін і легкий звук руху повітря в трубі - все відмінно. Якщо тяга стає занадто сильною - повітря в димоході починає ревіти і вогонь змінює колір.
Щоб камін служив вам вірою і правдою багато років, давайте йому можливість затухати самостійно. Під час прінудіельного гасіння відбувається різкий перепад температур, що може привести до руйнування камінної топки. Щоб чадний газ не заповнив приміщення, необхідно залишити заслінку димоходу відкритої на кілька годин.

Останні публікації