(099) 24-01-223

Які дрова краще для каміна

Які дрова краще для каміна
Незважаючи на появу електричних моделей, більшість покупців вибирають для приватного будинку твердопаливний камін. Він дозволяє милуватися живим полум'ям і підтримувати в одному або декількох приміщеннях комфортні температурні показники. Щоб піч справно обігрівала житло, необхідно серйозно поставитися до вибору палива. У нашому огляді ви знайдете інформацію про те, якими дровами топити камін безпечно, де і як їх зберігати, а також чим відрізняються між собою різні види деревини.

Чим можна топити камін

Вимоги до своїх домівок постійно зростають, причому це стосується не тільки естетики, а й функціональних властивостей. Власникам будинків, особливо тих, де люди живуть цілий рік, важливо, щоб паливо витрачалося економно, видавало максимум тепла, було безпечним у використанні і простим в заготівлі. У зв'язку з цим у продажу поряд з традиційними з'явилися дрова тривалого горіння, що представляють собою спресовану деревину з високою тепловіддачею. Не втрачає популярності і вугілля, хоча його застосування вимагає додаткових заходів безпеки і підходить тільки для певних моделей печей.

Чи можна топити камін брикетами

Прагнучи задовольнити запити споживачів, виробники палива почали робити евродрова з попередньо подрібненого вугілля, торфу та тирси. Вони довше горять, оскільки містять мінімальну кількість вологи (до 11%), яку видаляють в процесі виробництва. Інші особливості:

  • виділення тепла на 30-50% більше, ніж при використанні звичайних дров;
  • необхідність повної закладки вогнища для стабільного горіння;
  • швидке розпалювання (якщо вибираєте торф'яні брикети, то спочатку потрібно розпалити трохи дров).

Додаткові переваги - відсутність іскор, що виключає випадкові займання, а також зручність зберігання. З іншого боку, вони не дають такого улюбленого багатьма звуку потріскування і не забезпечують естетичний ефект.

Чи можна топити камін вугіллям

Якщо виробник вказав, що вугілля підходить для вашого каміна, то ним можна користуватися, але з деякими нюансами:

  • колосники повинні бути зроблені з чавуну;
  • для досягнення максимальної тепловіддачі необхідно дочекатися тління палива;
  • решітка повинна мати збільшену висоту, щоб забезпечувати достатній приплив повітря.

Які поліна ідеально підійдуть для топки?

Перш за все, важливо, щоб використовуване паливо було сухим і не розсипалося від гнилі. За сукупністю характеристик лідирують дрова для каміна з твердих порід, наприклад, дуба або бука. Непоганий варіант - заготовки з фруктових дерев або акації. Розглянемо ключові відмінності найбільш популярних видів дров:

  1. З дуба, бука - забезпечують рівномірне і яскраве горіння, характерний тріск і приємний аромат. До переваг можна віднести мінімальну кількість диму, що виділяється, а до недоліків - складність рубання полін і високу вартість. При зберіганні дуже важливо вибрати місце з низькою вологістю.
  2. З груші, яблуні - ідеальний вибір для обігріву житлових кімнат. При регулярному використанні в приміщенні з'являється стійкий аромат натуральної деревини.
  3. З липи або тополі - застосовуються в камінах, встановлених для прикраси приміщень і милування полум'ям. Їм властиве швидке згоряння, відсутність диму і мінімальна жаровіддача.
  4. З листяних порід - найкращий варіант з точки зору практичності. Колоти дрова берези, акації або вишні досить легко, вони дають прекрасний жар, але вимагають забезпечення гарної циркуляції повітря в системі.
  5. З вільхи та осики - відмінний вибір для будь-якого каміна. З такими дровами можна раз і назавжди забути про накопичення кіптяви в димоході - вона просто спалюється в процесі горіння.

Чим не можна топити камін

Експлуатаційні характеристики та термін служби печі безпосередньо залежать від виду палива, і є види деревини, яка категорично не підходить для застосування в домашніх вогнищах. Наприклад, не можна постійно користуватися дровами з хвойних порід (вони підходять тільки для деяких моделей камінів), так як в них міститься велика кількість смоли, яка при згорянні виділяє кіптяву. До додаткових ризиків можна віднести високу небезпеку загоряння від іскор і займань всередині димоходу, який згодом доводиться міняти.

Ні в якому разі не можна топити піч:

  • сміттям, навіть якщо він органічного походження;
  • пофарбованої деревиною, яка при нагріванні виділяє токсичні речовини і може нашкодити здоров'ю;
  • вологими дошками.

Якими дровами топити камін зі склом

Встановивши топку з панорамним склом, потрібно розуміти, що для такої моделі підходять не всі види полін. Які дрова потрібні для каміна такого типу? Є кілька критеріїв, на які слід звертати увагу:

  • концентрація смоли - вона має бути мінімальною, тобто ялинові або соснові заготовки купувати немає сенсу;
  • порода дерева - найкраще вибирати дрова з вільхи та осики, в крайньому випадку - дуб або бук;
  • рівень вологості - він повинен бути менше 20%, інакше на скляній поверхні буде з'являтися кіптява, а задимлення завадить спостерігати за полум'ям.

Як правильно укладати дрова в камін

Якщо хочете, щоб розпал займав мінімум часу і зусиль, укладання потрібно робити в такий спосіб:

  1. Відібрати поліна відповідних розмірів (на 5 см менше, ніж глибина камінної топки).
  2. Відкрити заслінку для створення тяги.
  3. Укласти сухі тріски в формі гірки, забезпечивши прохід для повітря між лучинами.
  4. Розташувати дрова, формуючи вогнище, дотримуючись відстань в 15 см між полінами.
  5. Перенести затравку з основи наверх, щоб зменшити кількість диму.

Як почати топити камін після довгої бездіяльності

Приблизно півроку грубки в більшості будинків не діють, і коли настає черговий сезон холодів, господарям потрібно знати, як діяти, щоб впоратися з повітряними пробками, промерзлими стінками димоходу, а також уникнути швидкого руйнування стінок порталу. Тут є кілька секретів:

  • запалити газету і акуратно просунути руку з нею в димохід до моменту утворення необхідної тяги;
  • діяти слід повільно, заповнюючи топку лише на третину;
  • в перший раз запускати камін потрібно максимум на 1,5 години;
  • не можна гасити полум'я водою або іншими рідинами.

Як і в чому краще зберігати камінні дрова

Бажано розміщувати поліна в тому ж приміщенні, де і камін, щоб можна було легко їх поміщати в топку. Місце має бути сухим і чистим. Як сховище можна використовувати:

  • підставки;
  • дровітні;
  • сумки;
  • кошики.

Перед тим як купити те чи інше пристосування, переконайтеся, що в приміщенні достатньо місця і вам буде зручно ним користуватися. При бажанні спорудити сховище можна своїми силами.

Якими дровами краще топити камін ... приймаємо остаточне рішення

Визначення ідеальної деревини залежить від фінансових можливостей власника будинку, особистих уподобань і, найголовніше, від конструкції домашнього вогнища.

Кращі варіанти для моделі з відкритою топкою

Для них підходить деревина з тривалим періодом горіння, причому вона не повинна давати багато іскор і володіти приємним запахом. Оптимальним вибором стануть:

  • дубові;
  • з вільхи;
  • березові;
  • осикові;
  • з вишні, груші або яблуні.

Що вибрати для вбудованої моделі?

У подібних моделях потрібно подбати про довжину полін - вони повинні легко просовуватись всередину топки і не заважати закриванню дверцят. Бажано зупиняти вибір на твердих породах, так як вони довше прогорають. Найкраще підійдуть ясен, липа, хвоя або тополя, але врахуйте, що останній має незначну тепловіддачу, так що для повноцінного обігріву його використовувати невигідно.

Які дрова краще для каміна? Кожен домовласник вирішує самостійно, але є загальне правило: користуватися потрібно виключно тим паливом, яке передбачено конструкцією пристрою і прописано в інструкції від виробника.

Останні публікації